پارچه رومبلی ترکیه ای | *راهنمای کامل خرید و نگهداری* |

1400/06/19

پارچه رومبلی ترکیه ای | *راهنمای کامل خرید و نگهداری* |

پارچه رومبلی ترکیه ای از پرطرفدارترین انواع پارچه رومبلی کلاسیک به شمار می رود. این پارچه ها مخصوص خاص پسندها در ترکیه و با الیاف طبیعی، مصنوعی و ترکیبی تولید می شود. کسانی که به دنبال پارچه رومبلی خاص و لاکچری برای مبلمان استیل و راحتی هستند، پارچه رومبلی ترک را به دیگر اجناس بازار ترجیح می دهند. این کشور همچون ایران، سابقه ای درخشان در تولید الیاف و پارچه رومبلی مدرن و مرغوب دارد.

برای خرید بهتر، لازم است با انواع پارچه رومبلی ترکیه ای و کاربرد هر کدام برای مبلهای مختلف آشنا باشیم. باید بدانیم چه پارچه ای برای چه مبلی مناسب است و چگونه باید نگهداری شود. هم چنین نکات مهمی را زمان خرید پارچه رومبلی ترکیه ای بدانید که در این پست خواهیم

انواع پارچه رومبلی ترکیه ای و شیوه نگهداری

وقتی به سایت پارچه رومبلی ترک نگاهی بیاندازید، اجناس مختلف شانل، کتان، مخمل گلدوزی، کنفی و ساتن را می بینید. تمامی اینها پارچه رومبلی لاکچری هستند که برای رومبلی استیل و راحتی به کار می روند. دوام و زیبایی از ویژگی های اصلی این نوع پارچه رومبلی خاص است.

 • پارچه رومبلی شانل ترک

این پارچه جزو دسته پارچه رومبلی گل برجسته است که برای مبلمان راحتی و استیل استفاده می شود. در این بین پارچه رومبلی تک گل هم دیده می شود که از پرطرفدارترین مدل پارچه رومبلی کلاسیک است. در واقع، بر روی زمینه ساده پارچه، گلها و طرحهای ظریف اسلیمی دوخته شده که تراکم و پراکندگی آن متفاوت است. هر سلیقه ای داشته باشید، بالاخره یکی از طرح های فوق العاده آن را می پسندید.

جنس پارچه رومبلی شانل ترک ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی است. نخ، ابریشم، آکریلیک و غیره، اجزای سازنده این پارچه رومبلی ترکیه ای است. به همین دلیل، می توان آن را از نوع پارچه رومبلی لاکچری دانست که برای مبلمان استیل پیشنهاد می شود.

هر دو طرف پارچه شانل دارای نرمی و لطافت خاصی همچون مخمل است. نامربوط نیست که آن را پارچه رومبلی مخمل ترک هم می خوانند. البته نسبت به مخمل ساده، ضخامت و استحکام بالاتری دارد. برای همین، حتی برای مبلمانی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، مناسب است. از سوی دیگر، به دکوراسیون منزل هم جلوه ای لوکس و زیبا می دهد.

برای شستشو و نگهداری پارچه رومبلی شانل ترک هیچ مشکلی نخواهید داشت. با این که خیلی دیر کثیف می شود، اما به راحتی با آب، شامپو و یک ابر قابل شستشو است.

 • پارچه رومبلی مخمل ترک

اگر به طرح های ساده علاقه دارید، این مدل را انتخاب کنید. جنس مخمل یک مدل پارچه رومبلی کلاسیک است که برای مبل راحتی، استیل، اسپورت و کوسن قابل استفاده است. این پارچه رومبلی در مشهد که قطب صنعت مبل به شمار می رود، طرفداران بسیاری دارد. پارچه مخمل فضایی گرم، زیبا و مجلل ایجاد می کند.

ویژگی برجسته پارچه رومبلی مخمل ترک، داشتن تنوع رنگی، مقاومت بالا و پرزهایی با تراکم بالاست. پرزهای آن به راحتی از سطح پارچه جدا نمی شود و به آسانی به حالت اولیه باز می گردد. ظاهر متفاوت و لطافت بافت پارچه مخمل موجب شده آن را پارچه رومبلی خاص مبلمان لاکچری بدانند. این پارچه رومبلی مدرن هیچ وقت از مد نمی افتد و به ندرت نیاز به تعویض دارد.

پارچه رومبلی مخمل ترک در سه نوع ساده، نانو و کبریتی تولید می شود. اگر پارچه رومبلی مخمل نانو باشد، رضایت بیشتری از آن خواهید داشت. چون خاصیت نانو بودن، آن را ضد آب و ضد لک کرده و در صورت نیاز به آسانی شسته می شود. نوع دیگر مخمل در سایت پارچه رومبلی ترک ، انواع طرح های متنوع پارچه رومبلی مخمل را می توانید مشاهده کنید.

 • پارچه رومبلی ترکیه ای کتان

پارچه رومبلی ترکیه ای کتان از انواع پارچه رومبلی راحتی است که برای مبلمان پر استفاده مناسب است. اگر از کسانی هستید که به طور مداوم مبل را شستشو می دهید، کتان را به شما توصیه می کنیم. این پارچه دارای الیاف طبیعی و مقاوم است. در برابر سایش و تغییر رنگ یا نخ کش شدن از استحکام زیادی برخوردار است. اگر بارها آن را بشویید، کیفیت خود را از دست نمی دهد. تنها مشکل آن این است که به سرعت چروک می شود و باید مراقب پنجه های حیوان خانگی بر روی آن باشید.

در ساخت مبل راحتی، ال و اسپورت، این پارچه رومبلی ترک را به کار می برند. نام دیگر پارچه رومبلی کتان، سانتوک است . طرح های منحصر به فردی دارد و جزو پارچه های کم یاب به شمار می رود. رنگ بندی آن نیز بسیار متنوع است و می توان با انواع تم رنگی دکوراسیون ست کرد.

 • پارچه رومبلی ترکیه طرح چرم

پارچه رومبلی ترک طرح چرم یک مدل پارچه رومبلی مدرن است که از ترکیب پارچه و چرم تولید شده و زیبایی خاص و فوق العاده ای به مبل می دهد. این جنس را چرم پارچه هم می خوانند و در دو نوع طبیعی و مصنوعی تولید می شود. طرح و رنگ آن بیشترین میزان تنوع را در بین انواع پارچه رومبلی ترکیه دارد.

ویژگی مهم این پارچه این است که به راحتی تغییر شکل و رنگ نمی دهد و کش مانند نیست. تمیز کردن مبلمانی با این پارچه رومبلی ترک جدید ، بر خلاف پارچه بسیار آسان است. به دلیل داشتن سه لایه، جزو پارچه های رومبلی بسیار بادوام است. ضمن این که ترکیب بافت چرم و پارچه، راحتی و لطافت مبل را بیشتر می کند.

بیشترین کاربرد آن برای مبل راحتی، ال، استیل و مبلمان ادارات و هتل ها است. هر دو نوع طبیعی و مصنوعی آن دکوراسیونی مدرن و شیک را می سازد. طراحان دکوراسیون داخلی از پارچه رومبلی لاکچری طرح چرم به دلیل ظاهر لوکس و تنوع رنگی استقبال می کنند.

 • پارچه رومبلی ترکیه ای کریستال

پارچه رومبلی کریستال در بازار به عنوان پارچه رومبلی استیل ترک شناخته می شود. ضخامت زیاد ویژگی اصلی این پارچه رومبلی گل برجسته است. طرح های آن در سه شکل مشبک، گل دار و برجسته است. طرح برجسته آن جزو پرطرفدارترین پارچه ها به شمار می رود. در بافت آن مخمل هم به کار رفته و همین موضوع جلوه آن را بیشتر می کند.

نکته جالب این محصول اویپک این است که چند طرح ساده و گلدار آن را می توان در ست مبلمان بصورت ترکیبی استفاده کرد. این مدل، استایل جدید دکوراسیون داخلی است که فضایی خاص و لاکچری ایجاد می کند. دقت کنید اگر فضایی کوچک دارید، بهتر است طرح ساده پارچه رومبلی ترک کریستال را انتخاب کنید.

 • پارچه رومبلی ترکیه ای ساتن

پارچه رومبلی ساتن زیبایی خیره کننده ای دارد و به عنوان پارچه رومبلی خاص مبل سلطنتی استفاده می شود. بافت ظریف و براق و هم چنین تنوع رنگی، ویژگی اصلی پارچه رومبلی ساتن است. طرح های آن در نوع ساده و یا گلدار تولید می شود. این جنس را در ساخت مبل و صندلی استیل و مصری به کار می برند.

از نظر کیفیت، پارچه مرغوب و خوبی است اما در نگهداری آن باید دقت کنید. این مدل پارچه رومبلی کلاسیک به سرعت کثیفی را به خود می گیرد و نسبت به پارچه های دیگر راحت تمیز نمی شود. ضمن این که در هنگام استفاده از این مبلمان باید مراقب باشید که نخ کش و چروک نشود و از روی آن لیز نخورید. البته طرح کوبلن ساتن ایشیک قطیفه ترکیه با ساتن معمولی متفاوت است. این طرح به آسانی لک نشده و قابل شستشو و اتوکشی است؛ تغییر رنگ نمی دهد و در برابر ساییدگی مقاوم است.

راهنمای خرید پارچه رومبلی ترکیه ای

در زمان خرید پارچه رومبلی ترک به اصالت و کیفیت پارچه دقت کنید. مطمئن شوید فروشگاه، نمایندگی شرکت تولیدی باشد و محصول اصلی را به شما ارائه دهد. ضمن این که نمایندگی ها دارای خدمات پس از فروش و ضمانت کالا هستند.

حتما می دانید که تغییر پارچه مبل به صرفه تر از خرید مبلمانی دیگر است. اگر گزینه خوبی را برای تغییر انتخاب کنید، در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد. برای انتخاب پارچه مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید تا بهترین و به صرفه ترین گزینه را خریداری کنید:

 1. نوع مبل
 2. محل قرارگیری مبلمان و اندازه فضا
 3. تم رنگی دکوراسیون
 4. میزان استفاده از مبلمان
 5. حضور کودکان و حیوان خانگی
 6. شستشوی مبلمان
 7. بودجه مورد نیاز
 8. سلیقه خودتان

توصیه می کنیم یک بار دیگر ویژگی های انواع پارچه رومبلی ترکیه ای را مرور کنید. فراموش نکنید، پارچه رومبلی مرغوب از تراکم بالایی برخوردار است. برای این کار با دستان خود آن را لمس کرده و به استحکام آن دقت کنید.

نکات انتخاب رنگ و طرح پارچه رومبلی ترک

چالش بسیاری از مشتریان در زمان خرید پارچه رومبلی ترکیه ای این است که چه رنگ و طرحی برای دکوراسیون فضای خانه یا محل کار آنها مناسب است. اهمیت این موضوع اینجاست که داشتن انتخابی خوب در بین این همه پارچه ، از نظر هزینه هم به صرفه باشد. برای این که مرحله انتخاب و خرید را آسانتر بگذرانید، لازم است به نکات زیر دقت کنید:

 • برای فضای بزرگ از پارچه مبلی طرحدار استفاده کنید.
 • برای فضای کوچک، پارچه مبلی با طرح ساده انتخاب کنید تا فضا کوچکتر دیده نشود.
 • مبلمان اتاق پذیرایی رنگ روشن باشد و طرح خاص داشته باشد.
 • برای مبلمان راحتی پرکاربرد، پارچه تیره رنگ یا طرحدار انتخاب کنید.
 • خانه هایی که کودک دارند، پارچه مبلها باید رنگ های چرک تاب داشته باشد: قهوه ای، فندقی، نسکافه ای یا کاراملی.
 • در کنار پارچه مبلی ساده، پارچه های طرح دار برای کوسن به کار ببرید.
 • رنگ پارچه رومبلی را با رنگ پرده یا کفپوش و فرش ست کنید.

توصیه آخر این که از فروشنده کاتالوگ مبلمان کار شده با پارچه مورد نظر را بخواهید. علاوه بر این به برچسب پارچه و توضیحاتی که برای نگهداری ضروری است دقت کنید. مطمئن باشید اگر تمام این نکته ها را از قبل برای خود مشخص کنید، با خیال راحت انتخاب خوبی خواهید داشت. در صورتی که برای انتخاب پارچه مناسب مبلمان خود نیاز به مشورت بیشتر دارید، ازفروشندپارچه سوال کنید.

منبع:گالری ونوس

  نظرات